Yüksek Hız Uygulamaları

Tüm yüksek hızlı rulmanlarda özel bir yüksek hız yağlayıcısı kullanmak son derece önemlidir.

Yaygın olarak kullanılan ve performansı düşük olan bir greste kullanılan baz yağın viskozitesinin 40 ° C'de tipik olarak 150 veya 220 cSt olması bir sorun yaratır. Rulmanda aynı yük (tork) için dönme hızı arttıkça viskozite azalmalıdır. Bu temel greslerin daha yüksek viskoziteli baz yağı aşırı ısınmaya, gresin erken bozulmasına ve yatağın hasar görmesine neden olabilir. Rulman üreticileri, maksimum güvenli çalışma hızları için bir kılavuz sunar.

İç bileziğin dönüşü için hız değeri (DN), bilyalı rulmanın milimetre cinsinden deliğinin ve rpm cinsinden mil hızının çarpımıdır.

Yağlama türünü ve tolerans derecesini belirlemek için DN değerlerini üreticinin tavsiye ettiği değerle karşılaştırın.

Hız faktörü = rulmanın mm cinsinden iç çapı (ID) * rpm cinsinden hız.

Örneğin 1000 rpm dönme hızına sahip 30 mm iç çaplı bir rulmanın hız faktörü 30.000 olacaktır.

Genellikle, hızların çok yüksek olduğu (Hız faktörü> 800.000) veya yatak sıcaklığının yağdan bir soğutma elemanına ihtiyaç duyulacak kadar yüksek olduğu yerlerde yağlama gereklidir.

Sarus Endüstriyel, yüksek hızlı (30.000 devir/dakika'ya kadar) ortamlarındaki uygulamalar için geliştirilmiş, yağlar, gresler ve kuru film kaplamalar dahil olmak üzere eksiksiz bir düşük sıcaklık yağlayıcı yelpazesi sunar. Başvuru gereksinimlerinizi karşılayacak en uygun ürün detayları için lütfen bizimle iletişime geçiniz