Kod: 0O71D

AÇIKLAMALAR:

Omega 71, 260°C (500°F) a kadar olan sıcaklıklara karşı dirençli olan ve bu sıcaklığa kadar stabil damlama noktası sağlayan bir grestir. Sıradan gresler, yüksek sıcaklık koşullarında hızla bozulmaya uğrayan “sabun” tipi greslere uyduklarından stabil olmayan, değişken damlama noktalarına sahiptirler.  Halbuki Omega 71, katı ve erimeleri imkansız olan ve mineral yağ için taşıyıcılık özelliğini sağlayan oldukça mikronize suplemanlar içermektedir. Taşıyıcı olarak Omega 71  260°C (500°F) dahil ve damlama noktası sıcaklıkları üzerinde dahi stabil kalır. Sıradan gresler  sıcaklık değişimlerine dayanamazlar ve 260°C(500°F) nin çok altında erimeye başlarlar.

YAĞLAMA:

Omega 71, sadece sıcaklığa dayanıklı bir yağlayıcının ötesinde özelliklere sahiptir. Aşınmayı geciktiren ve ekipmanın ömrünü uzatan istisnai yağlama da sağlar.

SUPLEMANIN KORUYUCULUĞU:

Omega 71, katı bir supleman içerir. Bu supleman, aşırı sıcaklıklarda dahi bozulmayacak, metal yüzeyler arasında bir film tabakası oluşturan montmorillonit partiküllerinden oluşmuştur. Sıradan gresler, bu özel tabakayı oluşturamazlar ve netice olarak gres, süratlice çözülmeye ve parçalanmaya uğrar.

TERMO HİDRODİNAMİK YAĞLAMA:

Omega 71, çok çeşitli ekipman, donanımlar için maksimum korumayı sağlar. Bu, Omega 71 de geliştirilmiş olan hidrodinamik yapı sayesinde mümkün olmaktadır. Bu özellik, devamlı aşınmanın olduğu bölgeler arasında oluşan koruyucu tabaka aracılığıyla sağlanır. Bu tabaka, ısı devresindeki buharlaşma eğilimine direnç göstermekle kalmayıp, ısı ve basınç teşekkülüyle oluşan çok fazla sürtünme engeline de direnç gösterir. Omega 71 in yağlama göçünün doğal gücünü durdurma kabiliyeti, sadece Omega Ailesi ne ait en çarpıcı özelliklerden biridir.

Yüksek sıcaklıkta kullanılan sıradan gresler, kolayca bozunabilir ve aşınma bölgelerini korunmasız bırakabilirler. Bu, metal-metal temasını arttırıp aşınmaya ve neticede tüm parçaların kullanılmaz hale gelmesine neden olur. Ayrıca sıradan gresler dayanıksızdır ve  sıkça takviyeleri gereklidir. Onların bu sıvılaşmaya ve sıçramaya olan eğilimleri ekipmanlar ve bakımları üzerinde zararlı etkiler doğurur.

# Kodu Paket Boyutu  Fiyat
1

0O71D

5 kg Teklif Al
2

0O71A

15 kg Teklif Al
3

0O71M

30 kg Teklif Al

            

 

  ASTM

 TEST METODU

TEST SONUCU

Mineral Yağ Bazlı:-

 

 

 

 

 

 

 

İşlenmiş Penetrasyon  77°F 150 gm. Konik

  D-217

  265- 295

Timken OK load,lbs.min.

  D-2509

   40

Rulman Stabilitesi

  D-1741

 Mükemmel

Bakır Korozyon Testi

  D-1402

 Mükemmel

Nem Korozyonu@18°C, %

  D-5319

  0.01

Buharlaşma Kaybı

  D-972

 Minimum

Yağ Ayrılması @100°C,30 saat, %

   D-1742

   3.1

NLGI Sınıfı

        -

     #2

Renk                                           

                                altın bronz