Kod: 0O28B

Tanımı

Omega 28, çetin uygulama koşulları altında bile olağanüstü oksidatif ve termal stabiliteye sahip olup birçok kimyasal maddeye örnek olacak düzeyde inertlik sergileyen tamamen yeni ve ayrıcalıklı bir Floroeter Sentetik Grestir. Olağanüstü yağlama kalitesi sağlarken hidrokarbon yakıtlara ve çoğu solventlere direnç sağlayacaktır.

Üstün Yapısal Kararlılık

Omega 28 toksik değildir, uygulandığı yerde kalır ve gerçek manada bozunmaz yapıdadır. Aynı zamanda yanıcı değildir, oksidatif bozunmaya ve çoğu yaygın solventlere karşı %100 dirençlidir. Tipik çalışma sıcaklıklarında, çoğu plastiklere ve elastomer sızdırmazlık conta ve keçe malzemelerine uyumludur.

ÖRNEK OLACAK KARARLILIK

Omega 28, çok ileri kimyasal maddeleri barındırdığı için radyasyon ortaya çıkması gibi kötü çevre koşullarında bile mükemmeldir.  Bu Omega gresi yeni, üstün dirençli ve aşağıdaki durumların ortaya çıkmasına veya doğrudan temasına karşı koyma yeteneğine sahiptir:

Azot Tetraoksit                                      Düzensiz Dimetilhidrazin

Oksijen                                                 Türbin Yakıtı

Etil Alkol                                               Kaynayan Sülfürik Asidi

Anilin                                                    Kaynayan Nitrik Asidi

Amonyak                                              Erimiş Sodyum Hidroksit

Hidrozin                                                Dietilentriamin

Flor                                                      % 90 Hidrojen Perokside kadar

Omega 28, sıvılar, gazlar ve kuvvetli vakum servisindeki gövdeler, vida dişleri, contalar, yüksek basınçlı oksijen boruları gibi boru dişlerini yağlamada geleneksel greslerin dayanamayacağı kritik ve önceden imkansız olan yağlama şartları için tasarlanıp düzenlenmiştir.

Omega 28, o kadar yüksek kararlılık özelliklerine sahiptir ki; 260°C’yi (500°F) aşan direkt temas sıcaklıkları ile karşılaşana kadar termal bozunma gerçekleşmeyecektir. Kimyasal dayanıklılığa ve yakıtlara karşı dirence ihtiyaç duyulan uygulamalarda ve üstün film gücünün yüksek sıcaklıklarda sağlanmasının gerekli olduğu durumlarda zorlu servis uygulamaları için mükemmel yağlama servisi sağlar.

 

GENİŞ UYGULAMA ARALIKLARI:

Omega 28, en yüksek yağlama performansı isteyen hava ekipmanları, uydular, uçak parçaları, yer destek ekipmanları uygulamaları gibi geniş bir uygulama aralığında kullanılabilir.

Önerilen uygulamalardan bazıları:

 • Madencilik, plastik bileşikleri ve petrol-kuyusu delme ekipmanlarının yağlanması.
 • O-Ring, plastik&seramikler, kavramalar, enstrümanlar, valfler, devre kesici anahtarlar&demiryolu şalter makine rulmanlarının yağlanması.
 • Gıda İşleme, Konserve yapımı&Tekstil ekipman&Makinelerinde.
 • Gaz, sıvı oksijen ve reaktif kimyasal proseslerde  kullanılan valfler ve diğer bağlantıların yağlanması.
 • Çürümeye karşı uygulamalarda ve ayırıcı ve conta dolgu macunu olarak.
 • Konik valflerin, basınçla gevşetme valflerinin ve oldukça reaktif veya korozif sıvılara yönelik pompa ekipmanlarının yağlanması.
 • Yüksek vakum uygulamalarında kullanılan cihazlar, cyrogenik aparatlar ve pnömatik sistemlerdeki ekipmanın yağlanması.
 • Kimyasal kurutma proseslerindeki sıcak hava fanlarında kullanılan rulmanların ve yüksek sıcaklık koşullarında palet ve zincir konveyörlerinin keçeli makaralı yatakların yağlanması.
 • Aromatik hidrokarbonlarla temasa gelen petrokimyasal tesislerdeki mil rulmanlarının yağlanması.
 • Ciroskopları da(denge çarkı) içeren katı faz elektronik sistemlerini soğutmak için kullanılan hadde kontakt rulmanlarının ve fan rulmanlarının yağlanması.
 • Jet yakıtını pompalayan yakıt pompa rulmanlarının yağlanması.

Omega 28 aynı zamanda İlaç ve Farmasötik Endüstrisinde, Bilgisayar Çiplerinin imalatında, Oksijen Üretim tesislerinde, Otomotiv İmalatında (Boyama ve Kurutma Fırınları ve Konveyörlerin kullanıldığı yerlerde), Akımla Kaplama tesislerinde, Gübre Fabrikalarında, Tahta Sunta İmalatçılarında, oksijen boru sızdırmazı olarak Hastanelerde, Kliniklerde, Bakımevlerinde, vb. birçok kritik uygulamalar için oldukça uygundur.

UYARICI NOT:

Omega 28 bir yiv sızdırmazı olarak kullanıldığında, üstün yağlama sağladığı için işlenmiş yivler üzerine somunları monte ederken aşırı sıkışmaları önlemek için, tork anahtarının kullanımı tavsiye edilmiştir. İlave olarak, 250°C’nin (480°F) üzerindeki yüksek sıcaklıklarda Omega 28’in buharlarının solunmasından kaçınılmalıdır.(Mesela sigara içerken.)

Omega 28’i ilk olarak uyguladığınızda yağlanacak parçalar sökülmeli ve Omega 28’in kimyası sıradan greslerle uyumsuz olduğu için çalkalanmış ilaçlı suda  tamamen ıslatılarak klorlu solventler ile varolan gresler veya yağlar temizlenmelidir.

# Kodu Paket Boyutu  Fiyat
1

0O28B

1 cont. Teklif Al

TEST

 

ASTM TEST METODU

 

TEST SONUCU

 

Baz Sıvısı:-

 

 

Viskozite, cSt @ 20 ºC

Viskozite, cSt @ 40 ºC

Viskozite, cSt @ 100 ºC

 

D-445

D-445

D-445

1525

420

40

İşlenmemiş Penetrasyon @ 25 ºC

 

D-217

265-295

Damlama noktası, ºC

 

D-2265

280+

Four Ball, Aşırı Basınç Performansı

Load Wear İndeksi

Weld Noktası, Kg

 

 

D-2596

D-2596

 

500

106

Yağ Ayrılması, 30 saat @204ºC,wt%

(IP 121)

 

 

13

NLGI Sınıfı

 

D-217

#2

Çalışma Sıcaklık Aralığı ºC

 

-25 ºC  / +280 ºC

 

Renk

 

 

Beyaz