Düşük Sıcaklık Yağlayıcıları

Belirli bir uygulama için bir yağlayıcı seçerken bir dizi faktör dikkate alınmalıdır, bunlar arasında çalışması beklenen ortamın minimum, maksimum ve nominal sıcaklığıdır.

Genellikle yağlayıcıların maksimum veya minimum sıcaklık kapasitelerine yakın bir seviyede sürekli olarak çalışması beklenir. Bu, verimsiz çalışmaya, erken aşınmaya, bileşen arızasına, pahalı onarımlara ve arıza sürelerine neden olabilir.

Bir yağı sıvı, gresi bir kalınlaştırıcı (sünger gibi davranan) içindeki yağ veya sıvı olarak düşünürsek, çalışma sıcaklığında yağın viskozitesinin veya "kalınlığının" yağ filminin doğru çalışması için kritik hale geldiğini anlamak kolaydır.

Bir yağlayıcı yüksek sıcaklıklarda çok ince ise, yük altında yeterli bir yağlama filmi sağlamaz, ancak, daha düşük sıcaklıklarda çok kalın hale gelirse veya hatta donarsa, filmi kesmeyi daha zor (hatta imkansız) hale getirecektir. Bazı durumlarda bileşen katı şekilde tutukluk yapabilir.

Uygun bir ürün seçerken uygulamanın çalışma parametrelerini de dikkate almak gerekir. Örneğin hız, yükler, kullanılan malzemeler, sızdırmazlık sistemi tasarımı, nem, kimyasallar ve diğer faktörler eşit derecede önemlidir.

Sarus Endüstriyel, aşırı düşük sıcaklık ortamlarındaki uygulamalar için geliştirilmiş, yağlar, gresler ve kuru film kaplamalar dahil olmak üzere eksiksiz bir düşük sıcaklık yağlayıcı yelpazesi sunar. Başvuru gereksinimlerinizi karşılayacak en uygun ürün detayları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.