Günümüzün endüstriyel ekipmanlarının ve iş araçlarının aşırı basınç altında çalışmaları gerekmektedir.

Ağır yüklü dişlilerden yüksek yüklü hidrolik sistemlere kadar, aşırı basınç uygulamaları otomotiv, madencilik, imalat ve tarım endüstrilerinde bir zorunluluk haline gelmiştir. Ekipmanın bu aşırı koşullara günlük olarak bozulmadan dayanabilmesi gerekir. Aşırı basınçlı bir yağlayıcı seçmek, işletmelerin bakım maliyetlerini azalttığı gibi yedek parça, enerji sarfiyatı vb. konularda verimliliğin artmasını sağlar,

Endüstriyel ekipmandaki dişliler ve yataklar genellikle sabit aşırı basınç koşullarında çalışır. Bu, metal üzerinde metal mikro oyulmaya ve diğer sorunlara yol açabileceğinden, sıradan yağlayıcılar daha hızlı aşınmalara ve daha sık arıza sürelerine neden olabilir. Ayrıca, bu makinelerdeki dişli kutularının çoğuna erişmek ve yeniden yağlamak zordur.

Hidrolik sistemler de ister endüstriyel bir makinenin parçası olsun isterse bir inşaat aracı olsun aşırı basınca maruz kalır.

Madencilik ekipmanları ve inşaat araçları neredeyse sadece yüksek basınç ve aşırı sıcaklık koşullarında çalışır. Bu koşullar, bu ekipmanın bakımını ciddi bir zorluk haline getirebilir.

Sarus Endüstriyel; yüksek basınç yağları, gresleri, performans artırıcı katkıları ve aerosolleriyle sanayinin ihtiyacına çözümler sunmaktadır. Başvuru gereksinimlerinizi karşılayacak en uygun ürün detayları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.